Ontanon Clarete

Ontañón Clarete

79,00 zł
Brutto

 

Jest to przyjemnie orzeźwiające wino z wyczuwalnymi aromatami świeżych brzoskwiń, truskawek i czerwonej porzeczki. Podawać schłodzone 5-7 °C.

Ilość
Dostępne

Jest to przyjemnie orzeźwiające wino z wyczuwalnymi aromatami świeżych brzoskwiń, truskawek i czerwonej porzeczki. Podawać schłodzone 5-7 °C.

Różowe wino typu „clarete”, co oznacza, że jest produkowane na sposób wina czerwonego, ale z dodatkiem istotnej ilości białych winogron. Ten sposób wytwarzania to jeden ze skarbów apelacji la Rioja. Tylko niewielkie ilości tego wina są wysyłane na export, przez co wino jest mało znane na rynkach światowych.

Bodegas Ontañón to wielopokoleniowa, rodzinna winiarnia położona w Rioja Baja. Nasze 250 hektarów (około 620 akrów) winnic znajduje się wysoko w górach Sierra Yerga poza miasteczkiem Quel, które od trzech wieków jest jednym z najwybitniejszych centrów winiarskich w Rioja. „Pasja do winorośli, pasja do wina i pasja do sztuki” to motto winiarni, wierzą, że każdy z tych elementów przyczynia się do ludzkiego doświadczenia i ilustruje istotne połączenie ziemi, ludźmi i kultury.

Gleby regionu Rioja sprawiają, że idealnie nadaje się on do uprawy odmian o najwyższej jakości, które mają zrównoważoną strukturę, wysoką kwasowość i potrzebują tylko umiarkowaną ilość wody w miesiącach letnich. Rioja składa się z kilku mikroklimatów z niezwykle różnorodnymi glebami, co uwidacznia się w wyjątkowych cechach jego win. To, w połączeniu z wieloma różnymi praktykami winiarskimi i odmianami winogron, umożliwia winiarzom wytwarzanie win o bardzo różnych osobowościach, ale które pozostają wierne historii i cechom regionu.

HI137
6 Przedmioty

Opis

Kolor
różowe
Smak
Wytrawne
Kraj
Hiszpania
Producent
Bodegas Ontanon
Region
Rioja
Apelacja
D.O.Ca. Rioja
Szczep
Viura, Tempranillo
Punktacja Vivino
3.7
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
3
Masło, orzechy
3
Tropikalne owoce
3
Warzywa, zielone owoce
2
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
1
Ściółka leśna, fiołki
2
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
13%
Przedział cenowy
70-100zł

Podobne wina

To top