• Nowy
Corte de Blancas

Corte de Blancas

140,00 zł
Brutto

 

Jest to żółto-zielonkawe wino o matelicznym blasku, czyste i jasne. W nosie aromatyczny i złożony, z wyraźnymi nutami kwiatu cytryny i jaśminu, zmieszanymi z nutami owocowymi, takimi jak liczi, morela i skórka pomarańczy. W ustach bardzo świeże, z cytryną nutą grejpfruta, kwasowością i długotrwałym finiszem.

Ilość
Dostępne

Jest to żółto-zielonkawe wino o matelicznym blasku, czyste i jasne. W nosie aromatyczny i złożony, z wyraźnymi nutami kwiatu cytryny i jaśminu, zmieszanymi z nutami owocowymi, takimi jak liczi, morela i skórka pomarańczy. W ustach bardzo świeże, z cytryną nutą grejpfruta, kwasowością i długotrwałym finiszem.

Winogrona zbierano ręcznie. Składniki mieszanki poddano osobnej obróbce, stosując metodę ochronną dla sauvignon blanc oraz metodę oksydacyjną dla chardonnay i gewrztraminer. Fermentacja odbywa się w kontrolowanej temperaturze 16-18ºC w zbiornikach ze stali nierdzewnej przy użyciu wyselekcjonowanych drożdży. Po zakończeniu fermentacji alkoholowej wino odpoczywało na osadzie przez 6 miesięcy. Po podjęciu decyzji o najlepszej mieszance wino zostało przygotowane do butelkowania.

Winiarnie Bodegas Salentein to serce i dusza Doliny Uco - wspaniały projekt, który porwał wyobraźnię Argentyńczyków i miłośników wina z całego świata. Salentein stworzył nową wizję jakości i charakteru tego niezwykłego regionu. Firma honoruje i promuje kulturę i mieszkańców Doliny Uco, produkując wina, które odnoszą sukcesy na całym świecie. Dolina Uco to zdecydowanie przyszłość argentyńskiego wina. Wysokie wzniesienia i kamieniste gleby aluwialne stwarzają idealne warunki do produkcji światowej klasy win. Salentein od dwudziestu lat jest liderem w Dolinie Uco, oferując unikalne połączenie nieruchomości w najbardziej rozpoznawalnych subregionach.

AR44
6 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Kraj
Argentyna
Producent
Bodegas Salentein
Region
Mendoza
Apelacja
Valle De Uco
Szczep
Chardonnay, Gewurztraminer, Sauvignon Blanc
Smak
Wytrawne
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
2
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
1
Tropikalne owoce
3
Warzywa, zielone owoce
2
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
2
Ściółka leśna, fiołki
0
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
13,5%

Podobne wina

To top