Moscato d`Asti Cesare Pavese

Moscato d`Asti Cesare Pavese

82,00 zł
Brutto

 

Włoskie wino produkowane w 100% ze szczepu Moscato z regionu Asti. Lekkie, owocowo-kwiatowe, słodkie wino (140g/1L) o delikatnym perlage i przyjemnej, delikatnej kwasowości. Wino dojrzewało przez 2 miesiące na osadzie z drożdży. Idealne jako aperitif lub na koniec posiłku z owocami, dojrzałymi serami czy ciastem z orzechów laskowych.

Ilość
Dostępne

Włoskie wino produkowane w 100% ze szczepu Moscato z regionu Asti. Lekkie, owocowo-kwiatowe, słodkie wino (130g/1L) o delikatnym perlage i przyjemnej, delikatnej kwasowości. Wino dojrzewało przez 2 miesiące na osadzie z drożdży. Idealne jako aperitif lub na koniec posiłku z owocami, dojrzałymi serami czy ciastem z orzechów laskowych.

W 1967 Egidio i Angela postanowili rozpocząć pracę w winnicy, która okazała się pełna wyzwań oraz satysfakcji. Jak każdy dobry rolnik, Egidio, zaczynał krok po kroku z pokorą i wytrwałością swoją pracę, wiedział, iż ciężką pracą i zwróceniem uwagi na jakość produktu osiągnie sukces. Aktualnie (w XXI wieku), firma obejmuje 60 akrów winnic, podzielonych na typowe kultury strefy. Działki znajdują się głównie w S. Stefano Belbo, ale także w Castiglione Tinella, Mango, Costigliole d'Asti oraz Castagnole Lanze.

IT899
6 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Smak
Słodkie
Kraj
Włochy
Producent
Cesare Pavese
Region
Piemont
Apelacja
DOCG Moscato d'Asti
Szczep
Moscato
Dojrzewanie wina
2 miesiące
Punktacja Vivino
4.0
Tytoń, kawa, czekolada
2
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
3
Tropikalne owoce
3
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
4
Minerały
3
Ściółka leśna, fiołki
2
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
5,5%
Przedział cenowy
70-100zł

Podobne wina

To top