Vesevo Beneventano Aglianico
47,97 zł

Dodaj do ulubionych

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Aglianico jest powszechnie uważane za jeden z najszlachetniejszych szczepów czerwonych odmian winorośli i jest kojarzone z południowymi regionami Włoch takimi, jak Campania i Basilicata. Szczep dojrzewa bardzo późno, co ogranicza możliwość jego uprawy w regionach położonych bardziej na północ. Od kilku lat z powodzeniem uprawiany także w Australii i Kalifornii. Vesevo Aglianico jest wyprodukowane wyłącznie ze szczepu Aglianico. Po zbiorach winogrona są szypułkowane i delikatnie przeciskane w prasie. Maceracja i fermentacja odbywa się w stalowych kadziach, przez 10-15 dni. Następnie wino dojrzewa w dębowych beczkach przez 8 miesięcy.
To ciemnoczerwone wino pełne fioletowych refleksów jest złożone i intensywne, zarówno w nosie, jak i w ustach pokazują się zdecydowane nuty czerwonych owoców, przypraw i wanilii. Taniny są delikatne, ale wyraźnie zaznaczone, a finisz jest długi i wytrawny.
Dobrze komponuje się z potrawami z grilla, gulaszami, dziczyzną, pieczoną kaczką, wyrazistymi serami.
Producentem tego wina jest renomowana firma o światowej sławie – Farnese Vini – która przez 3 lata z rzędu uznana została za najlepszego włoskiego producenta win.

Opis

Kolor
czerwone
Producent
Vesevo - Farnese Group
Rocznik
2015
Kraj
Włochy
Apelacja
I.G.T. Beneventano
Region
Campania
Szczep
Aglianico
Dojrzewanie wina
8 miesięcy
Recenzje

Brak recenzji użytkowników.

Napisz recenzję

Vesevo Beneventano Aglianico

Napisz recenzję