"Domaine Barville" Chateauneuf Du Pape 37,5 cl

"Domaine Barville" Chateauneuf Du Pape 37,5 cl

184,00 zł
Brutto

 

 

SPRAWDŹ JAKIE WINO LUBISZ!

SKORZYSTAJ Z KALKULATORA VINOCOMPAS!

Mała butelka. Potężnie zbudowane wino o mocnym rubinowym kolorze z fioletowymi refleksami i silnymi taninami. Typowy nos dla terroir z przyprawami, czarnym pieprzem, lawendą, czarnymi wiśniami i jeżynami. W smaku eleganckie i mocne, o charakterystycznym aksamitnym podniebieniu z czerwonymi owocami. Szczególnie polecane do czerwonego mięsa, jagnięciny i dziczyzny.

Ilość
Dostępne

Potężnie zbudowane wino o mocnym rubinowym kolorze z fioletowymi refleksami i silnymi taninami. Typowy nos dla terroir z przyprawami, czarnym pieprzem, lawendą, czarnymi wiśniami i jeżynami. W smaku eleganckie i mocne, o charakterystycznym aksamitnym podniebieniu z czerwonymi owocami. Szczególnie polecane do czerwonego mięsa, jagnięciny i dziczyzny.

Domaine Barville to rodzinna posiadłość Laurenta Brotte'a. 15 hektarowa winnica znajduje się po zachodniej stronie Châteauneuf-du-Pape i składa się z 7 parceli rozłożonych na dwóch najlepszych obszarach apelacji - "Pradel" i "Beaurenard". Średni wiek winorośli wynosi 35 lat, w połączeniu z mikroklimatem jaki zapewnia rzeka Rodan i wiejące „mistrale” oraz zielony zbiór składa się na jakość użytych gron. Odmiany Syrah i Mourvèdre starzone są w beczkach z dębu francuskiego, natomiast bardziej miękki Grenache dojrzewa w kadziach betonowych i 100-letnich kadziach dębowych, aby zachować owocowość. Butelkowanie odbywa się w marcu, po ponad rocznym starzeniu i lekkim filtrowaniu. 

CR52
2 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Smak
Wytrawne
Kraj
Francja
Producent
Brotte
Region
Cotes du Rhone
Apelacja
A.C. Chateaumeuf du Pape
Szczep
Grenache, Syrah, Mourvèdre
Dojrzewanie wina
12 miesięcy
Punktacja Vivino
4.1
Tytoń, kawa, czekolada
5
Suszone owoce
4
Dojrzałe owoce
5
Konfitury, wanilia
4
Masło, orzechy
3
Tropikalne owoce
1
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
3
Ściółka leśna, fiołki
4
Piżmo, skóra
5
Dąb, dym, garbniki
5
alkohol
15%

Podobne wina

To top