Legacy Cabernet Franc

Legacy Cabernet Franc

280,00 zł
Brutto

Jest to wino przeznaczone do posiłku. Jego kuszący kolor czerwonego granatu, charakteryzuje się klasycznym aromatem Cabernet Franc czyli atrakcyjną, przyjemną nutą zieleni typową dla tej odmiany, która miesza się z zapachem słodkich owoców owiniętych w delikatny zapach drewna. Aksamitne ciało i jego obecność pozostawiają ślad na długo po wypiciu.

Ilość
Dostępne

Legacy Cabernet Franc to najwyższej klasy wino produkowane przez rodzinę Teperbergów. Jego winogrona rosną w winnicy na wysokości 350 metrów na zboczach wzgórz Efraim. Jest to winnica, z unikalnym mikroklimatem, która ma najbardziej wyraźny wpływ na charakter wina. Ten szlachetny sok gronowy dojrzewa w beczkach przez 18 miesięcy, kolejno 10 miesięcy w butelce, aż do osiągnięcia pełnej synergii aromatu i smaku - jest to wino przeznaczone do posiłku. Jego kuszący kolor czerwonego granatu, charakteryzuje się klasycznym aromatem Cabernet Franc czyli atrakcyjną, przyjemną nutą zieleni typową dla tej odmiany, która miesza się z zapachem słodkich owoców owiniętych w delikatny zapach drewna. Aksamitne ciało i jego obecność pozostawiają ślad na długo po wypiciu.

Winnica została założona w 1870 roku przez Abrahama Teperberga i jego syna Zeeva Zaida Teperberga. Zarządzana przez Moti Teperberga Teperberg jest obecnie jedną z wiodących izraelskich winnic, produkującą ponad 100 odmian wina i soku winogronowego. Firma sprzedaje ponad cztery miliony butelek rocznie, lokalnie i na całym świecie. Teperberg jest wymieniany jako jedna z najbardziej znanych izraelskich winnic.

IZ102
4 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Kraj
Izrael
Producent
Teperberg
Apelacja
Shomron
Szczep
Cabernet Franc
Dojrzewanie wina
18 miesięcy
Smak
Wytrawne
alkohol
14,5%
To top