De Buris Amarone della Valpolicella Clasico Riserva

De Buris Amarone della Valpolicella Clasico Riserva

1 350,00 zł
Brutto

 

"Genialne... Skoncentrowane, dojrzałe, choć wciąż pełne świeżości, pachnące cierpkimi wiśniami, z początku ciut warzywne, liściaste, po chwili tytoniowe, korzenne, dymne. Tęgie, ale zrównoważone, jak na amarone – niemal zwiewne, wiedzione czystą nutą kwasową, z posmakiem dojrzałej, ciemnej, kwaśnej wiśni. O giętkim garbniku, znakomicie wtopionym, podobnie jak kwasowość, w materię wina. Doskonale zintegrowane, długie, podbite odświeżającą nutką liściastą, otwarte i, mimo dziesięciu lat na karku, godne dalszego długiego starzenia" (tpb – Winicjatywa)

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

„De Buris... (tak też nazywa się odrestaurowana willa – najstarsza w Valpolicella). Wino tłoczone z gron corviny, corvinone, rondinelli i oselety, pochodzących z kupionej przez Tommasich w 2000 roku niewielkiej (1,9 ha) parceli La Groletta, która zajmuje część legendarnego siedliska La Grola w zachodniej części regionu. Przez pierwsze osiem lat enolog Giancarlo Tommasi prowadził eksperymenty. Dopiero rocznik 2008 okazał się, jego zdaniem, godny miana wina-ikony. Kolejne 10 lat zajęło dojrzewanie. 

Genialne... Skoncentrowane, dojrzałe, choć wciąż pełne świeżości, pachnące cierpkimi wiśniami, z początku ciut warzywne, liściaste, po chwili tytoniowe, korzenne, dymne. Tęgie, ale zrównoważone, jak na amarone – niemal zwiewne, wiedzione czystą nutą kwasową, z posmakiem dojrzałej, ciemnej, kwaśnej wiśni. O giętkim garbniku, znakomicie wtopionym, podobnie jak kwasowość, w materię wina. Doskonale zintegrowane, długie, podbite odświeżającą nutką liściastą, otwarte i, mimo dziesięciu lat na karku, godne dalszego długiego starzenia" (tpb – Winicjatywa)

IT871
2 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Kraj
Włochy
Producent
De Buris - Tommasi Family
Region
Veneto
Apelacja
D.O.C. Amarone Riserva
Rocznik
2008
Szczep
Corvina, Corvinone, Rondinella, Oseleta
Dojrzewanie wina
5 lat
Smak
Wytrawne
alkohol
15,5%
To top