De Buris Amarone della Valpolicella Clasico Riserva

De Buris Amarone della Valpolicella Clasico Riserva

1 950,00 zł
Brutto

 

"Genialne... Skoncentrowane, dojrzałe, choć wciąż pełne świeżości, pachnące cierpkimi wiśniami, z początku ciut warzywne, liściaste, po chwili tytoniowe, korzenne, dymne. Tęgie, ale zrównoważone, jak na amarone – niemal zwiewne, wiedzione czystą nutą kwasową, z posmakiem dojrzałej, ciemnej, kwaśnej wiśni. O giętkim garbniku, znakomicie wtopionym, podobnie jak kwasowość, w materię wina. Doskonale zintegrowane, długie, podbite odświeżającą nutką liściastą, otwarte i, mimo dziesięciu lat na karku, godne dalszego długiego starzenia" (tpb – Winicjatywa)

Ilość
Dostępne

„De Buris... (tak też nazywa się odrestaurowana willa – najstarsza w Valpolicella). Wino tłoczone z gron corviny, corvinone, rondinelli i oselety, pochodzących z kupionej przez Tommasich w 2000 roku niewielkiej (1,9 ha) parceli La Groletta, która zajmuje część legendarnego siedliska La Grola w zachodniej części regionu. Przez pierwsze osiem lat enolog Giancarlo Tommasi prowadził eksperymenty. Dopiero rocznik 2008 okazał się, jego zdaniem, godny miana wina-ikony. Kolejne 10 lat zajęło dojrzewanie. 

Genialne... Skoncentrowane, dojrzałe, choć wciąż pełne świeżości, pachnące cierpkimi wiśniami, z początku ciut warzywne, liściaste, po chwili tytoniowe, korzenne, dymne. Tęgie, ale zrównoważone, jak na amarone – niemal zwiewne, wiedzione czystą nutą kwasową, z posmakiem dojrzałej, ciemnej, kwaśnej wiśni. O giętkim garbniku, znakomicie wtopionym, podobnie jak kwasowość, w materię wina. Doskonale zintegrowane, długie, podbite odświeżającą nutką liściastą, otwarte i, mimo dziesięciu lat na karku, godne dalszego długiego starzenia" (tpb – Winicjatywa)

IT871
1 Przedmiot

Opis

Kolor
czerwone
Smak
Wytrawne
Kraj
Włochy
Producent
De Buris - Tommasi Family
Region
Veneto
Apelacja
D.O.C. Amarone Riserva
Szczep
Corvina, Corvinone, Rondinella, Oseleta
Dojrzewanie wina
5 lat
Punktacja Vivino
4.6
Tytoń, kawa, czekolada
4
Suszone owoce
5
Dojrzałe owoce
5
Konfitury, wanilia
4
Masło, orzechy
0
Tropikalne owoce
0
Warzywa, zielone owoce
2
Cytrusy, kwaśne owoce
4
Minerały
3
Ściółka leśna, fiołki
3
Piżmo, skóra
4
Dąb, dym, garbniki
4
alkohol
15,5%

Podobne wina

To top