Chateau le Manoir
146,34 zł
Ilość

Dodaj do ulubionych

 

Zasady dostawy

 

Reklamacje i zasady zwrotu

 

Polityka bezpieczeństwa

Lalande-de-Pomerol to niewielka apelacja na granicy sławnego Pomerol, która korzysta z tego samego terroiru, ma jednak wiele ukrytych klejnotów do zaoferowania i doskonałą reputację pod względem jakości tamtejszych win. Gleby pozwalają na idealne dojrzewanie winogron Merlot i nadają winom ciała i finezji. W niewielkiej, zaledwie 1,5 hektarowej winnicy, rosną te same klony winorośli, które używane są do produkcji win z Chateau Eglise Clinet oraz Petrus. Od krzewów do finalnego produktu, inspiracją dla właściciela posiadłości - Jeana Claude’a Giraud – stanowią jedynie najbardziej prestiżowe wina z Pomerol.

To wino jest skomponowane z 80% Merlot, 10% Cabernet Franc, 10% Cabernet Sauvignon oraz starzone po części w amerykańskim i francuskim dębie. Kryje w sobie 15-letni potencjał do leżakowania w odpowiednich warunkach.

Cudowne aromaty czarnej wiśni i jeżyn, połączone z paloną kawą, wilgotną glebą, tytoniem i przyprawami. Doskonała równowaga pomiędzy nosem i strukturalnymi ustami, w których odnajdziemy aksamitną, ale jędrną teksturą.

Dobrym kompanem dla tego wina będą gulasze, dzikie ptactwo oraz jagnięcina.

BO716
71 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Producent
Chateau le Manoir
Rocznik
2014
Kraj
Francja
Apelacja
A.C. Lalande-de-Pomerol
Region
Bordeaux

Specyficzne kody

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.

Napisz recenzję

Chateau le Manoir

Napisz recenzję