person Autor: Aleksanda Kowalska list Kategoria: #DOBRZEDOBRANE W:

DOBRZEDOBRANE - HOTEL KORONA LUBLIN - DESERY

Będąc w Lublinie macie do wyboru kilka opcji noclegu: Apartamenty, Hotele w centrum miasta, lub odpoczynek poza miastem ze SPA. Wraz z Kingą możemy Wam od razu odradzić Apartamenty, ponieważ trochę się na nich w Lublinie przejechałyśmy. Chcąc porobić zdjęcia starówki wybrałyśmy jeden z oferowanych Apartamentów, który okazał się być dosłownie meliną. Nieco sfrustrowane i zmęczone postanowiłyśmy działać szybko. Zawinęłyśmy manatki i czym prędzej udałyśmy się na noc do Hotelu Korona gdzie w miłej atmosferze, miękkiej i pachnącej pościeli mogłyśmy odpocząć po ciężkim dniu.

--

Rano czekało na nas bardzo urozmaicone śniadanie, zjadłyśmy i zaraz byłyśmy gotowe by kręcić odcinek! Odcinek ni byle jaki bo dla miłośników deserów różnej maści :)

--

Tym razem miałyśmy do dyspozycji 2 półsłodkie wina:

Apelia Gold Label - białe wino z delikatna słodyczą, pełne miękkości i świeżych, cytrusowych aromatów.

Apelia Black Label - czerwone wino bardzo miękkie przez swoje konfiturowe akcenty, ale też przyjemnie czekoladowe.

--

Do win dobrałyśmy dwa desery: cytrynowy sernik i kawową bezę Pavlova. Jak myślicie, które wino dopasowałyśmy, do którego deseru?

--

Nie będę trzymać Was w niepewności: jak pewnie się domyślacie cytrynowy sernik świetnie pasował do białego wina, a Pavlova do wina czerwonego. Trzymałyśmy się zasady braku kontrastu: białe świeże wino pasuje do świeżych deserów jak: cytrynowe serniki, czy tarty, ale też desery owocowe. Czerwone tęgie i miękkie wino pasować będzie do czekoladowych, kawowych i kremowych deserów.

--

Jeżeli czasem lubicie napić się kieliszek słodszego wina to wina Apelia są przyjemną propozycją: nie są przesłodzone, pięknie pachną i nie wyczyszczą Wam portfela.

--

Wina dostępne są na www.winnica.pl o tu: https://winnica.pl/pl/133-korynt

Znajdziecie je też w sklepach stacjonarnych CityWine i La Passion du Vin.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
To top