person Autor: Aleksanda Kowalska list Kategoria: #DOBRZEDOBRANE W:

DOBRZEDOBRANE - MAGIA - LUBLIN - ZAMÓW KOLACJE NA WALENTYNKI!

Walentynki już w niedzielę, do restauracji nie wyjdziemy, ale restauracja może przyjść do nas :) Mój plan na ten dzień to: iść na spacer, przygotować wino, zamówić ulubione jedzenie i oglądać filmy - czy nie jest to plan idealny?

--

Przed Wami wizyta w Restauracji Magia w Lublinie oraz przykład dań i win, które będą do siebie pasować! Myślę, że od samego oglądania zrobicie się głodni i zapragniecie właśnie takiego zestawu ;) Namawiam Was do zamawiania walentynkowych dań by tego dnia nie siedzieć w garach.

--

W normalnych okolicznościach Restauracja Magia to idealne miejsce na romantyczne spotkanie. W podziemiach ciągną się korytarze, w których odkrywamy kolejne zakamarki. My z Kingą znalazłyśmy sobie spokojną salkę gdzie mogłyśmy zapomnieć o świecie i nagrać dla Was odcinek. Dzięki profesjonalnej pomocy kelnera szybko wybrałyśmy pyszne dania i zagrałyśmy w nasza grę, w której mamy za zadanie dobrać wina na opak- czyli tak by nie pasowały do jedzenia.

--

Wybór nie był łatwy, bo wszystko do mnie mówiło "Zjedz mnie!", w końcu padło na: Kaczkę wolno pieczoną w sosie z czerwonego wina, malin i pomarańczy z dzikim ryżem oraz z pieczonym jabłkiem z żurawiną. Natomiast Kinga wybrała: Jesiotra pieczonego pod pierzynką z orzechów i parmezanu podany na purée z kopru włoskiego, sosem ogórkowym i glazurowanymi warzywami.

--

Do dań wybrałyśmy dwa wina włoskiego producenta Farnese:

Pecorino i Montepulciano - o tym, które pasowało lepiej do, którego dania dowiecie się oglądając odcinek.

--

Wina znajdziecie na www.winnica.pl:

Pecorino "Casale Vecchio" Terre Di Chieti

https://winnica.pl/pl/farnese/239-pecorino-casale-vecchio-terre-di-chieti.html

Montepulciano D'Abruzzo "Casale Vecchio"

https://winnica.pl/pl/farnese/238-montepulciano-d-abruzzo-casale-vecchio.html

oraz w sklepach stacjonarnych CityWine i La Passion du Vin.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
To top