person Autor: Aleksanda Kowalska list Kategoria: Blog W:

INWESTOWANIE W WINO, czyli Dywersyfikacja Portfela

Każdy lubujący się w dobrym winie uważa, że wysiłki jakie wnosi w swoje zainteresowania, spełniają się nie tylko w jego suto zaopatrzonej piwnicy, ale przede wszystkim w jak najlepszej relacji ceny do jakości zgromadzonych tam zdobyczy.

 

Jeśli już wiemy, w jaki sposób (w jakich warunkach) gromadzone przez nas zbiory mogą z wiekiem szlachetnieć, warto by na koniec zastanowić się, jak najkorzystniej nabyć wino, które będzie godne naszych zabiegów.

 

Idealnym rozwiązaniem jest Campaign Primeur!

 

Wczesną wiosną bowiem, z całego świata do Bordeaux przyjeżdżają wszyscy liczący się kupcy i opiniotwórcy, by próbować wina leżakujące jeszcze w beczkach. To ich pierwsze oceny mają wpływ na cenę i popyt konkretnego wina.

 

W maju i czerwcu ukazują się listy i ceny pierwszych transz. To właśnie w tych miesiącach należy wykazać się refleksem i podjąć decyzję o zakupie. Pośpiech jest wskazany, ponieważ wiele szlachetnych win Crus Classés po prostu nie pojawia się już więcej na rynku po tym, jak zostały zaoferowane po raz pierwszy a jeśli już, to na pewno nie w tej cenie, bo te w bardzo krótkim czasie mogą wzrosnąć nawet kilkukrotnie!

 

Zakontraktowane wina przyjadą do swoich nowych właścicieli najwcześniej po 18-tu miesiącach, przez ten czas pozostając pod troskliwą opieką ich twórców. Jeśli jednak z zakupów Campaign Primeur będziemy korzystać rokrocznie, to w krótkim czasie zbudujemy całkowicie autorski i wyjątkowy zbiór niedostępnego wina, w możliwie najlepszej cenie.

 

A więc jeśli chodzi o en-primeurs 2020: był to wyraźnie świetny, bardzo kwiatowy i świeży rocznik. Garbniki są obecne, ale bardzo dobrze komponują się z większością win. Z dotychczasowych degustacji setek win wynika, że zdecydowana większość z nich jest wspaniała do doskonałej, a prawy brzeg jest wyraźnie na szczycie. To zdecydowanie rok Merlot!

Produkcja była znacznie niższa niż w 2019 roku, więc zapewne ceny będą wyższe i będzie niezwykle trudno sprostać wszystkim zamówieniom.

 

Nasza spółka oferuje usługi:

 

1) Udostępniamy naszym klientom dotarcie do międzynarodowych zbiorów win poprzez usługę Indywidualnego Importu.

2) Organizujemy już od wielu lat możliwość nabycia win, które leżą jeszcze w beczkach. Odbywa się to każdej wiosny podczas

tzw. Campagne Primiers gdzie nasi klienci mogą nabyć wina w ich pierwotnej cenie.

3) Oferujemy także profesjonalne przechowywanie win i ich zbycie w przyszłości.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
To top