person Autor: Aleksanda Kowalska list Kategoria: #NIEMAJAKWWINNICY W:

MŁODE WINA Z ROCZNIKA 2023!

LISTOPAD TO MIESIĄC MŁODEGO WINA! POZNAJ NASZE WINA 2023!

CAŁY ŚWIAT ŚWIĘTUJE POJAWIENIE SIĘ PIERWSZYCH WIN Z TEGOROCZNYCH ZBIORÓW.

--

Na początku listopada każdego roku, we Włoszech wypada święto młodego wina - Novello. Włosi, znani z zamiłowania do ucztowania i zabawy, wraz z pozostałymi miłośnikami win na całym świecie, świętować będą pojawienie się pierwszego wina z tegorocznego zbioru.

Nieco później bo w trzeci czwartek listopada wypada francuskie święto młodego wina, podczas, którego przedstawione światu jest wino Beaujolais Nouveau. Jego charakterystyczny zapach bywa porównywany do smaku lizaka albo gumy balonowej wynika ze sposobu winifikacji.

--

Proces maceracji węglowej polega na sfermentowaniu większości soku, kiedy jest on jeszcze w gronie. Następnie w zamkniętym pojemniku owoce samoistnie pękają pod ciśnieniem dwutlenku węgla, na koniec podlegają krótkiej fermentacji.

--

JAKIE SĄ MŁODE WINA?

Owocowe, wesołe i świeże! Charakterystyczny jest dla nich zapach kojarzący się z gumą balonową i bananem. Będą świetnym towarzyszem radosnego świętowania pojawienia się pierwszego wina z tegorocznych zbiorów!

--

Novello 2023, Beaujolais Nouveau 2023 i wyjątkowe Beaujolais Villages Nouveau 2023 Cuvee Eric Pardon Vieilles Vignes dostępne sa już w przedsprzedaży! Kup teraz i dostań pierwszy!

--

Jakim winem świętujecie w listopadzie?

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
To top