person Autor: Aleksanda Kowalska list Kategoria: #DOBRZEDOBRANE W:

LITERACKA WINE BAR - PODRÓŻ SENTYMENTALNA

Dzisiaj bardzo sentymentalnie, obraz, mało słów i spokojna muzyka w tle. Podróż sentymentalna do Trójmiasta. Odkrycie cudownego miejsca: Wine Bar Literacka i jego współwłaściciela. Tak bardzo chciałyśmy tam wrócić, w tym roku się nie udało, w 2021 wszystko jest możliwe.

--

To był już drugi dzień naszego wypadu do Trójmiasta, miałyśmy za sobą 4 miejsca, łupało nas w krzyżu, a w kolejnej knajpie było tylu klientów, że zwyczajnie nie było sensu bić się z wiatrakami i cokolwiek nagrywać. Próbowałyśmy gdzieś wejść na kieliszek wina, ale albo brakowało miejsc, albo coś nam nie pasowało. Kolega polecił nam Literacką. Wpisałyśmy adres w google maps i trafiłyśmy na ulicę Mariacką, starą ulicę jubilerów- ja odpłynęłam! Znalazłam się w Harrym Potterze na ulicy Pokątnej! Zaczęłam filmować i mówię do Kingi:

-Patrz jakie schody! Jaaa!-

Po moim okrzyku zachwytu Kinga uświadomiła mi, że jesteśmy na miejscu! Te schody to właśnie tu: Literacka Wine Bar! Jak możecie się domyślić zostałyśmy przy stoliku na schodach. Wszędzie gdzie nie spojrzałam było jak w filmowej scenografii, a gdy usiadłam miałam widok na piękną kamienicę, o której mieszkańcach opowiedział nam co nieco właściciel lokalu.

--

-Czy macie może Cava Cossetania?- zapytałam z nadzieją w głosie. Ku mojej radości wino znajdowało się w karcie (która jest dosyć pokaźna).

-Poprosimy dwa kieliszki- zamówiłam, po chwili przekalkulowałam wszystko jeszcze raz i z czystej ekonomii wyszło mi, by zmienić zdanie: -Wie Pan co? Jednak poprosimy butelkę.- dodałam.

--

Do Cava zamówiłam mule, a Kinga na deser Pavlova i Goldwasser.

--

Pobyt w Literacka Wine Bar wspominam z ogromnym sentymentem. mam nadzieję, że wrócimy tam by nakręcić pełnowymiarowy odcinek!

--

Cava Cossetania dostępna jest na www.winnica.pl, sklepach CityWine i La Passion du Vin.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
To top