person Autor: Aleksanda Kowalska list Kategoria: #NIEMAJAKWWINNICY W:

Poznaj Producenta Bodega Ontanon!

BODEGAS ONTANON

HISTORIA

Raquel, Rubén i María Pérez Cuevas są częścią piątej generacji rodziny Pérez Cuevas, która kontynuuje tradycję uprawy winogron w południowej części Rioja. Ich ojciec, Gabriel, odziedziczył część rodzinnych winnic, położonych na wysokich zboczach gór Sierra de Yerga, na południe od rzeki Ebro w Rioja Baja.

Kiedy, na początku lat osiemdziesiątych, przejął kierownictwo , Gabriel zaczął wytwarzać wino, zamiast sprzedawać owoce tak, jak robili to jego przodkowie. Był zdeterminowany, aby produkować wina z regionu Quel, gdzie jego rodzina miała głębokie korzenie i gdzie wierzył, że produkowane są wina najwyższej jakości z regionu Rioja.

Zaczął sprzedawać swoje wina, na początek w okolicy, a później w całej Hiszpanii. W miarę wzrostu sprzedaży Gabriel kupił więcej ziemi w swoim rodzinnym regionie.

W czasach ojca i dziadka Gabriela, Quel było stolicą gatunkowego wina z Rioja. Wszystkie oryginalne „piwnice" umieszczano w skałach otaczających miasto. W  piwnicach znajdowały się gliniane kadzie fermentacyjne z kominami prowadzącymi prosto na szczyt skał. Winogrona dostarczane były w starych koszach (comportillo) i przenoszone w dół zboczy do tychże kominów, z winnic przez muły. W tych czasach nie było beczek i nie było żadnych szczegółowych przepisów dotyczących produkcji wina, ale owoce z tej części Rioja były znane wśród najlepszych winiarzy.

 

 

 FILOZOFIA FIRMY

Bodegas Ontañón to wielopokoleniowa, rodzinna winiarnia położona w Rioja Baja. Ich 250 hektarów (około 620 akrów) winnic znajduje się wysoko w górach Sierra Yerga ponad miasteczkiem Quel, które od trzech wieków jest jednym z najwybitniejszych centrów winiarskich w Rioja. 

"Jesteśmy dumni z utrzymywania tych winnic w możliwie najbardziej zrównoważony sposób, ponieważ jest to nasza ziemia, która wspiera naszą rodzinną winiarską tradycję. „Pasja do winorośli, pasja do wina i pasja do sztuki" to nasze motto, ponieważ wierzymy, że każdy z tych elementów przyczynia się do ludzkiego doświadczenia i ilustruje istotne połączenie ziemi, ludźmi i kultury.'

María Pérez Cuevas

 

 

 

POZAJ WINA BODEGAS ONTANON KLIKNIJ TUTAJ!

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
To top