Antano Reserve Rose

Antano Reserve Rose

54,00 zł
Brutto

 

 

Bardzo owocowe, miękkie wino, z odczuwalnymi nutami czerwonych owoców i cytrusów. Delikatnie mineralne. Świetne do delikatnych dań rybnych, owoców morza, czy sałatek.

Ilość
Dostępne

Bardzo owocowe, miękkie wino, z odczuwalnymi nutami czerwonych owoców i cytrusów. Delikatnie mineralne. Świetne do delikatnych dań rybnych, owoców morza, czy sałatek.

Zbiór ręczny z ostrożnym doborem kiści – zbierany we wczesnych godzinach porannych, aby uniknąć wysokich temperatur.

Wstępna maceracja na zimno, aż do uzyskania pożądanego koloru w temperaturze od 8 do 10 stopni Celsjusza, po której następuje ekstrakcja wytłoków wina przy niewielkim nacisku. Otrzymany sok poddaje się dekantacji w temperaturze 8 do 10 stopni Celsjusza przez 12 godzin. następnie klarowny sok jest fermentowany w temperaturze od 12 do 14 stopni Celsjusza z wybranymi drożdżami. Butelkowanie w kwietniu w celu zachowania aromatów. Gleba: głęboka i gliniasta Zbiory: pod koniec marca odbywały się ręcznie w pojemnikach 10kg Butelkowanie: do butelkowania przechowywano w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

Pierwsze winnice w Dolinie Maule, położonej 250 kilometrów na południe od stolicy Chile – Santiago, zakładane były już pod koniec XVI wieku przez pierwszych kolonizatorów przybyłych na te tereny z Hiszpanii. Dolina Maule jest jednym z najważniejszych chilijskich regionów produkujących wino, ze zdefiniowaną przez tamtejszy system apelacyjny i prawnie chronioną nazwą miejsca pochodzenia i uprawy winorośli. Jest to jeden z największych regionów uprawy winorośli w Chile i jest również jedną z najstarszych i najbardziej zróżnicowanych dolin w kraju. Sauvignon Blanc jest drugim, obok Chardonnay, pod względem wielkości upraw szczepem białej odmiany winorośli, który ze względu na możliwość wyboru przez winiarzy różnych mikroklimatów daje zaskakująco odmienne rezultaty.

Wino produkowane jest przez spadkobierców przybyłej do Chile pod koniec XIX wieku włoskiej rodziny winiarzy – Casanova. Wina z etykietą Hugo Casanova odznaczają się niezwykłą finezją, elegancją i wyjątkową równowagą pomiędzy wszystkimi najważniejszymi elementami każdego z nich.

CI43
4 Przedmioty

Opis

Kolor
różowe
Smak
Wytrawne
Kraj
Chile
Producent
Hugo Casanova
Region
Maule Valley
Apelacja
Velle De Maule
Szczep
Cabernet Sauvignon
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
2
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
1
Tropikalne owoce
2
Warzywa, zielone owoce
2
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
1
Ściółka leśna, fiołki
1
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
13,5%
Przedział cenowy
50-70zł

Podobne wina

To top