Curvos Vinhao Reserva

Curvos Vinhao Reserva

120,00 zł
Brutto

 

Czerwone Vinho Verde - jednoszczepowy Curvos Vinhao Reserva kusi ciemną czerwoną barwą z refleksami granatu i fioletu. Urzeka przyjemną świeżością, aromatami czerwonych owoców z nutami wanilii, miękkimi jeszcze taninami. Tradycyjnie serwowany do dań kuchni portugalskiej takich jak sarrabulho, lampreia, rojoes czy grilowane sardynki. Najlepiej smakuje podane chłodne.

Ilość
Brak

Czerwone Vinho Verde- jednoszczepowy Curvos Vinhao Reserva kusi ciemną czerwoną barwą z refleksami granatu i fioletu. Urzeka przyjemną świeżością, aromatami czerwonych owoców z nutami wanilii, miękkimi jeszcze taninami. Tradycyjnie serwowany do dań kuchni portugalskiej takich jak sarrabulho, lampreia, rojoes czy grilowane sardynki. Najlepiej smakuje podane chłodne.

Winnice Quinta de Curvos położone są w dolinie z wpływami rzeki Neiva, w regionie Vinho Verde.  Znajdują się pod silnym wpływem Atlantyku, jednocześnie czerpiąc korzyści z granitowych gleb oraz hojnej ekspozycja na słońce. To wszystko buduje niepowtarzalny charakter produkowanych tam win.

Troska o środowisko to coś więcej niż postawa, to praktyka Quinta de Curvos, która kładzie duży nacisk na zrównoważenie bioróżnorodności ekosystemu winnicy. Winorośl uprawia się zgodnie z planem zintegrowanej ochrony w celu zachowania równowagi ekosystemów rolniczych. Dlatego w okresie spoczynku winorośli, traktory i herbicydy są zastępowane przez owce, co zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

POR32

Opis

Kolor
czerwone
Kraj
Portugalia
Producent
Quinta de Curvos
Region
Vinho verde
Apelacja
D.O.C. Vinho Varde
Szczep
Vinhão
Smak
Wytrawne
Dojrzewanie wina
9 miesięcy
Tytoń, kawa, czekolada
3
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
4
Konfitury, wanilia
3
Masło, orzechy
1
Tropikalne owoce
0
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
4
Minerały
1
Ściółka leśna, fiołki
3
Piżmo, skóra
2
Dąb, dym, garbniki
3
alkohol
13,5%

Podobne wina

To top